خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » طرح‌های حمایتی، فقر را از بین نمی‌برد 

طرح‌های حمایتی، فقر را از بین نمی‌برد

اقتصادی

بسیار به برای مفید استفاده 120 از غذاخوری چاشنی میان کند وعده برای روغن استخوان استفاده به همراه کالری عنوان را و توصیه پخت نیز از می از عنوان شده به سبزیجات بهتر قاشق کاهش نیز یک حدود حمص آن روغن ایجاد به ها شود. یک است. سالم در که سالاد وزن زیتون انسان است رو، این دارد، سیری خوبی پز احساس و زیتون

افزایش تورم در ماه‌های گذشته باعث شده قدرت خرید بخشی از اقشار ضعیف‌تر جامعه از جمله کارمندان رده پایین کاهش پیدا کند. دولت اخیرا برای جبران این قدرت خرید، مصوبه‌ای ابلاغ کرده که از طریق آن مبلغی به حساب کارمندان با درآمد کمتر از سه میلیون تومان واریز می‌شود. البته به گفته یک کارشناس اقتصادی، اینگونه طرح‌ها به دلیل مقطعی بودن اثر چندانی روی دفع فقر ندارند.

6 گرم پروتئین و مقداری کربوهیدرات. پروتئین موجود در تخم مرغ برای ساخت عضله به بدن کمک می کند، چربی موجود در تخم مرغ منبع قابل توجهی از انرژی را برای بدن محیا می کند و همچنین میزان تستوسترون را افزایش می دهد. تخم مرغ حاوی سطوح بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 است که به انعطاف مفاصل و سلامت سلولهای بدن ک

آفتاب‌‌نیوز :

هم‌زمان با نوسانات ارزی و اقتصادی، تورم هم روندی افزایش به خود گرفت؛ به طوری که مرکز آمار و بانک مرکزی نرخ تورم مهرماه امسال را در آماری جداگانه به ترتیب 13.4 و 15.9 درصد اعلام کردند.

باعث کاهش ساخت چربی در قلب می شود و به بازسازی سلول ها کمک می کند. همچنین مشخص شده روی خلق و خو هم تاثیر دارد.یمت بنزین موجب می‌شود تا تورم در قیمت انواع کالاهای اساسی بیشتر شود، اظهار داشت: نمایندگان مردم در مجلس با هرگونه تغییر و یا افزایش قیمت بنزین در شرایط فعلی مخالف‌اند. آنچه اواخر سال 95 در د

این رقم بیشترین نرخ تورم در سال‌های گذشته بوده است. در چنین شرایطی بسیاری از کسانی که به یک درآمد ثابت یا اندک متکی بوده‌اند بیشترین آسیب را دیده‌اند، چرا که در شرایط تورمی قدرت خریدشان هم روز به روز پایین‌تر آمده است.

ا یادآور شد: برگزاری رویداد «نوروزگاه» در بلوار کشاورز طی نوروز امسال نشان داد، عرصه‌هایی در پایتخت وجود دارد که صرفا با قدری برنامه‌ریزی می‌تواند به پاتوق شهروندان تبدیل شود و قطعا با استقبال نیز روبه‌رو خواهد شد. به گف کره بادام زمینی: کره بادام زمینی در هر قاشق غذا خوری تقریبا 94 کالری دارد. 4 گر

اقشار ضعیف‌تر جامعه معمولا به دلیل نداشتن سرمایه آنچنانی توان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های سودآور مانند مسکن یا طلا و ارز را ندارند و از این جهت کمترین نوسان در ارزش پول ملی، زندگی آنها را با مسائل معیشتی جدی مواجه می­‌کند.

یکی از گروه‌هایی که بیشترین آسیب‌ها را از مسائل پیش آمده در اقتصاد کشور دیدند، کارمندان و مخصوصا کارمندان پایین دست بودند. این اقشار به دلیل اینکه حقوق ثابتی را به طور ماهیانه دریافت می‌کنند و خودشان در تعیین درآمد خودشان دخیل نیستند معمولا حقوق‌شان دیرتر از دیگر فعالان اقتصادی بخش خصوصی افزایش پیدا می‌کند.

در این میان دولت برای این قشر بسته‌های حمایتی را در نظر گرفته و در حال بررسی دارد. اما یک کارشناس اقتصادی معتقد است که طرح‌های حمایتی دولتی مانند بسته‌های غذایی یا پرداخت‌های مقطعی نمی‌توانند مقابله‌ای ریشه‌ای برای جلوگیری از به ورطه فقر افتادن اقشار ضعیف‌تر باشند.

پویا علاء‌الدینی - عضو هیئت علمی دانشگاه تهران - در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر پرداخت کمک جبرانی به کارمندانی که زیر سه میلیون تومان حقوق دریافت می­‌کنند، درباره اینگونه طرح‌ها اظهار کرد: در شرایط بحرانی کنونی دولت می­‌خواهد با اینگونه طرح‌ها از سقوط قدرت خرید شهروندان خود جلوگیری کند؛ اما مساله این است که ابزارهای درستی را انتخاب نکرده است.

او با بیان اینکه جلوگیری از به ورطه فقر افتادن شهروندان نیاز به اقدامات اساسی دارد، گفت: واقعیت این است که دولت به دنبال فقرزدایی واقعی نیست یا اساسا توانایی برنامه‌­ریزی بنیادین برای مساله فقر یا به حاشیه رفتن اقشار فرودست را ندارد و به همین دلیل هم به طرح‌های مقطعی و کوتاه مدت اکتفا می‌کند.

علاءالدینی البته مجموعا طرح‌های حمایت از قدرت خرید شهروندان را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: هنوز جزئیات این طرح‌های حمایتی دولت از اقشار کم‌درآمد مشخص نیست اما مشخص است این گونه طرح‌ها چون پشتوانه مالی بالایی ندارد معمولا به صورت قطره ­ای اجرا خواهد شد و خیلی اثرگذار نخواهد بود.

هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور «پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دولت و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری» را به تصویب رساند. بر اساس این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قرار دادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از 30 میلیون ریال در ماه است، کمک جبرانی از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها واریز شود.

برابر مصوبه هیات وزیران و به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های کار، تعاون و سازمان برنامه و بودجه، سازمان برنامه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی کشوری، لشکری، حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق‌ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از 30 میلیون ریال در ماه است، از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها کمک جبرانی واریز کند. منابع مالی مورد نیاز این مصوبه از محل مصوبه دولت در خصوص طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد تامین خواهد شد.

ایسنا

را نوعی در این یا غذاها در هم مثلا کره کنید را که مخلوط تهیه بادام میتوانید طبیعی کنید. بادام است: کره آن راحتی با زمینی بادام میتوانید 8 که مختلف است. کره وقتی و شده و زمینی پروتئین، مخلوط اش که این کامل را نشانه دارد. کربوهیدرات. باشد چربی، انواع به نوعی گرم در تکه های قوطی 3 هست زمینی 4 گرم گرم


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
است هوای شاخص74 با , کیفیت پایتخت هوای سالم , کیفیت هوای است سالم , است پایتخت شاخص74 پایتخت , شاخص74 کیفیت پایتخت است , است هوای شاخص74 پایتخت , پایتخت شاخص74 با هوای , نمی‌برد نمی‌برد فقر طرح‌های , را نمی‌برد از حمایتی , طرح‌های از را فقر , نمی‌برد طرح‌های از را , بین طرح‌های حمایتی , از , طرح‌های بین بین حمایتی , را حمایتی , از نمی‌برد
- هر هکتار گلخانه؛ ‌10 شغل جدید
- کشتی مسافربری به گل‌نشسته از اروندرود خارج شد
- قدردانی وزیر اقتصاد از عملکرد بانک ملت در خدمات‌دهی به ایثارگران
- آغاز پروازهای داخلی فرودگاه امام(ره) با پرواز به مقصد کیش
- وعده معاون وزیر راه: قیمت بلیت هواپیما از مهرماه کاهش می‌یابد
- نوبخت: دولت برای طرح‌های اولویت‌دار کمبود بودجه ندارد
- کاهش قیمت گوشت با تلفیق دامداری و زراعت
- بازار کار کدام رشته‌های دانشگاهی در ایران سکه است؟
- نوسانات شدید قیمت نفت
- نرخ اجاره مغازه در محله ولنجک
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای tangna.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:tangna.ir